Aluekilpailukalenteri

ETELÄ-POHJANMAAN ALUEEN TAPAHTUMAKALENTERI 2017

  • 9.5.     Aluetempo Kauhajoki
  • 25.5.   Maakuntaviesti Jurva
  • 13.6.   Mäkitempo Teuva
  • 28.6.   Aluemestaruus kortteli Närpiö
  • 4.7.     Aluemestaruus tempo Kauhajoki
  • 15.7.   Kansalliset kisat Kauhajoki
  • 16.7.   Kansalliset kisat Kauhajoki
  • 15.7.   Cycli XCO Seinäjoki
  • 16.7.   Cycli XCM Seinäjoki
  • 26.7. 14.8.  Aluemestaruus maantie Teuva
  • 29.7.    Botniapyöräily Vaasa
  • 8.8.      Aluemestaruus rata Seinäjoki
  • 15.8.    Aluemestaruus rata Varapäivä
  • 19.8.    Laihian ajo (Tempo)
  • 28.8.    Aluemestaruus maasto Seinäjoki

Kilpailun startti arkisin klo 19:00 ja viikonloppuisin 12:00. Ilmoittautuminen 18:30 mennessä tai 11:30 mennessä.

  • 6.9.      Cycklo Cup Seinäjoki
  • 13.9.    Cycklo Cup Seinäjoki
  • 20.9.    Cycklo Cup Seinäjoki
  • 27.9.    Cycklo Cup Seinäjoki
  • 4.10.    Cycklo Cup Seinäjoki
  • 7.10.    Cycklo Cup Finaali Seinäjoki

YHTEYSTIEDOT

JurvU Esko Laitala 0400 667344 esko.laitala(at)laitala-com
JurvVo Reima Lyyluoma 0400 523383 reima.lyyluoma(at)pp.inet.fi
LaihLu Raimo Viinikainen 044 5665683 raimo.viinikainen(at)netikka.fi
Kraft C Agneta Riddar 050 3582463 agneta.riddar(at)netikka.fi
SPP-56 Sampo Haapoja 040 5078002 sampo.haapoja(at)ruukki.com
TeRi Jouko Haapala 0400 861030 jouko.haapala(at)netikka.fi
KaKa Leena Rinne 0500 369966 leenaheliannikki(at)gmail.com
WVC Hannu Anttila 050 3344156 wasavelocity(at)gmail.com



Suomen Pyöräilyunionin kilpailukalenteri